Koperty z nadrukiem

Nadruki na kopertach. Stosowane techniki druku

Od wielu lat specjalizujemy się w nadrukach na gotowych kopertach biurowych C6, DL, C5, B5, C4, B4, C3, poszerzanych C4, kwadratowych oraz także na kopertach bąbelkowych.

Nadruki na kopertach wykonywane są cyfrowo dwoma technikami, które umożliwiają druk kopert w bardzo niewielkich nakładach, nawet od 1 sztuki, w bardzo konkurencyjnych cenach w porównaniu do tradycyjnego druku offsetowego.

1. Memjet. Druk na specjalistycznej maszynie dedykowanej do druku na kopertach. Druk wykonywany jest na maszynie memjetowej w kolorze. Do druku wykorzystywane są specjalne tusze a końcowy efekt jest porównywalny z tradycyjnym drukiem offsetowym. W technice tej możliwy jest nadruk na całej powierzchni koperty do samej jej krawędzie,na tzw. spad bez niezadrukowanych marginesów. Nadruk taki jest możliwy na obu stronach koperty. Cena uzależniona jest od wielkości zadrukowanej powierzchni.

2. Cyfrowy druk laserowy. Nadruki na kopertach wykonywane są na maszynie do druku cyfrowego za pomocą tonerów. Zaletą tej metody jest to, że nie ma wpływy na cenę to jak duża powierzchnia koperty będzie zadrukowana oraz to że kolory są bardziej nasycone niż przy druku memjetowym. Wadą natomiast jest to, że niemożliwy jest druk na spad oraz zadruk drugiej strony koperty.

Nadruki na kopertach wykonywane są tylko w systemie kolorystycznym CMYK. Nie drukujemy kolorami specjalnymi np. Pantone.

Na kopertach drukowanych przez nas można później wykonać dowolny na drukarce laserowej lub atramentowej bez obawy o jej uszkodzenie.

Na kopertach możemy nadrukować dowolną grafikę i teksty oraz zdjęcia.

Cennik kopert z nadrukiem >>