Koperty DL

Koperty DL wykonane z białego papieru offsetowego o gramaturze 90 g. Klapka zamykająca znajduje się na długim boku, klej na klapce zabezpieczony jest papierowym paskiem dzięki czemu dłużej zachowuje swoje właściwości klejące. Aby zakleić kopertę wystarczy oderwać pasek i przyłożyć klapkę do koperty.

Środek koperty jest biały, bez zadruku. Koperta  ta jest bielsza niż koperty drukowane na papierze o mniejszej gramaturze. W przypadku kopert wykonanych z papieru o gramaturze 80 g, w których środek jest standardowo zadrukowany,  zadruk delikatnie przebija przez papier i sprawia, że  wydaje się on mniej biały. Środek kopert jest zadrukowywany aby chronić ich zawartość przed osobami niepowołanymi.

Dzięki zastosowaniu papieru o gramaturze 90 g zawartość koperty, w podobnym stopniu do kopert z zadrukowanym środkiem, jest chroniona przed osobami niepowołanymi. Jednak jeżeli ktoś chce w większym stopniu chronić zawartość koperty przed wścibskimi i jednocześnie zależy jemu na bieli polecamy koperty bez zadrukowanego środka wykonane z papieru o gramaturze 120 g.

Rodzaj koperty: DL HK, klej jest zabezpieczony papierowym paskiem
Rozmiar koperty DL: 220 mm x 110 mm
Wymiary klapki: 220 mm x 28 mm
Nadruk: Nadruk na kopercie można wykonać na 1 i 2 stronie do krawędzi koperty bez marginesów, na spad

Zdjęcie przedstawia kopertę DL wykonaną z papieru o gramaturze 90 g

Koperta DL 90 g, koperta 100 g, koperta biała pod nadruk
Koperta DL 90 g, koperta 100 g, koperta biała pod nadruk, widok zamknięcia
Koperta DL 90 g, koperta 100 g, koperta biała pod nadruk, zbliżenie zamknięcia