Od czego zależy cena nadruku na kopertach

Cena nadruku na kopertach zależy od 3 podstawowych czynników.

  1. Rodzaju koperty
  2. Wielkości i kolorystyki grafiki, która ma być nadrukowana na kopercie
  3. Oraz od tego czy nadruk ma być wykonany na spad, czyli do samej krawędzi koperty bez pozostawiania niezadrukowanego marginesu

1. Koperty różnią się wielkością, a co za tym idzie ceną. Im większa koperta tym jest droższa.

2. Głównym czynnikiem mającym wpływ na cenę, poza ceną samej koperty, jest zużycie materiałów wykorzystywanych do druku. Koszt zużycia materiałów uzależniony jest od wielkości grafiki, jaka ma zostać nadrukowana na kopercie oraz od nasycenia kolorów. Im ciemniejsza grafika tym koszt druku będzie większy.

3. Niektóre koperty można zadrukować do samej krawędzi bez pozostawiania niezadrukowanych marginesów. Jednak taki nadruk, jeżeli ma być wykonany prawidłowo, wydłuża czas druku kopert oraz zwiększa zużycie materiałów wykorzystywanych w druku.
Koperty, które możemy zadrukować na spad ze wszystkich stron: C6, DL, C5, B5
Koperty, które możemy zadrukować na spad, przez cały jeden długi bok, oraz częściowo na krótkich bokach koperty: C4, B4

Cennik druku kopert firmowych można znaleźć na naszej stronie. Ceny podane w cennikach zawierają koszt koperty oraz standardowego nadruku. Za standardowy nadruk  przyjmuje się małe logo, blok adresowy oraz informację o opłacie pocztowej. Jeżeli projekt nadruku zawiera dodatkową grafikę, tła lub linie to końcowa cena kopert z nadrukiem będzie się różniła od tej podanej w cenniku. Jeżeli masz wątpliwości i chcesz sprawdzić, czy Twój projekt mieści się w cenie podanej w cenniku, prześlij go do nas a my to sprawdzimy.

cennik kopert C6 z nadrukiem
cennik kopert DL z nadrukiem
cennik kopert C5 z nadrukiem
cennik kopert C4 z nadrukiem
cennik kopert C4 RBD z nadrukiem
cennik kopert C3 z nadrukiem
cennik kopert B5 z nadrukiem
cennik kopert B4 z nadrukiem