Koperty DL wykonane z białego papieru offsetowego o gramaturze 90 g. Klapka zamykająca znajduje się na długim boku, klej na klapce zabezpieczony jest papierowym paskiem dzięki czemu dłużej zachowuje swoje właściwości klejące. Aby zakleić kopertę wystarczy oderwać pasek i przyłożyć klapkę do koperty.

Środek koperty jest biały, bez zadruku. Koperta  ta jest bielsza niż koperty drukowane na papierze o mniejszej gramaturze. W przypadku kopert wykonanych z papieru o gramaturze 80 g, w których środek jest standardowo zadrukowany,  zadruk delikatnie przebija przez papier i sprawia, że  wydaje się on mniej biały. Środek kopert jest zadrukowywany aby chronić ich zawartość przed osobami niepowołanymi.

Dzięki zastosowaniu papieru o gramaturze 90 g zawartość koperty, w podobnym stopniu do kopert z zadrukowanym środkiem, jest chroniona przed osobami niepowołanymi. Jednak jeżeli ktoś chce w większym stopniu chronić zawartość koperty przed wścibskimi i jednocześnie zależy jemu na bieli polecamy koperty bez zadrukowanego środka wykonane z papieru o gramaturze 120 g.

Rodzaj koperty: DL HK, klej jest zabezpieczony papierowym paskiem
Rozmiar koperty DL: 220 mm x 110 mm
Wymiary klapki: 220 mm x 28 mm
Nadruk: Nadruk na kopercie można wykonać na 1 i 2 stronie do krawędzi koperty bez marginesów, na spad

Zdjęcie przedstawia kopertę DL wykonaną z papieru o gramaturze 90 g