Jak przygotować projekt koperty

Możecie Państwo sami przygotować projekt, który prześlecie nam do druku. W tym celu prosimy o przygotowanie pliku, który będzie spełniał poniższe warunki.

Format pliku

Przygotowany projekt przed wysłaniem do druku proszę zapisać w jednym z preferowanych przez nas formatów,  TIF, EPS, JPG lub PDF.  Preferowany przez nas format to PDF

Nie przyjmujemy projektów z Corela, dlatego prosimy wyeksportować projekt do jednego z wymienionych formatów.

Formaty kopert

  • C6 – 114 x 162 mm
  • DL – 220 x 110 mm
  • C5 – 162 x 229 mm
  • B5 – 176 x 250 mm
  • C4 – 229 x 324 mm (max. pole zadruku 215 x 324 mm)
  • inne nietypowe, nie większe niż format C4

Rozdzielczość

Jeżeli w projekcie występują logotypy w formacie bitmapowym (jpg, eps lub tif)  lub zdjęcia to ich rozdzielczość nie powinna być mniejsza niż 300 dpi. Do druku nie nadają się zdjęcia lub logotypy pobrane ze stron www ponieważ posiadają za niską rozdzielczość

Kolory

Wszystkie elementy, grafika, zdjęcia  i teksty, powinny być w systemie kolorystycznym CMYK. Wszystkie dołączone profile kolorystyczne zostaną usunięte.

Fonty

W projekcie można użyć dowolnych fontów. Proszę jednak zwracać uwagą na to aby użyta czcionka nie była zbyt mała bo tekst po wydrukowaniu będzie nieczytelny.

Aby uniknąć problemów w druku proszę wszystkie czcionki użyte w projekcie koniecznie zamienić na krzywe.

Nadruk na rewersie

Nadruk na rewersie możliwy jest na kopertach klejonych NK na mokro oraz z paskiem HK.

Nie zadrukowujemy skrzydełek aplą. Nie drukujemy na tyle na  kopertach samoklejących SK

Przy projektowaniu proszę pamiętać, że koperty HK posiadają papierowy pasek, który zabezpiecza warstwę kleju. Pasek ten wystaje spoza skrzydełko i jeżeli projekt będzie zawierał grafikę, która będzie przechodziła z koperty na skrzydełko to po oderwaniu paska i zaklejeniu koperty na łączeniu skrzydełka z kopertą pozostanie niezadrukowane miejsce, tam gdzie wystawał pasek zabezpieczający klej.

Druk do krawędzi

Możemy Państwa projekt wydrukować do krawędzi, nie trzeba zostawiać białego marginesu jak to ma miejsce w większości drukarni. Jednak proszę wziąć pod uwagę to, że nadruk wykonywany jest na gotowych kopertach, których wymiary mogą czasami odbiegać od zdefiniowanego formatu, na co niestety nie mamy wpływu, dlatego może się zdarzyć że na części kopert w zamówionym nakładzie grafika nie będzie dochodziła idealnie do krawędzi, może pojawiać się cienki biały niezadrukowany margines. Jest to normalny chociaż niepożądany efekt i koperty takie nie podlegają reklamacji.

Projekt proszę powiększyć o spady, po 2 mm z każdej strony

Gotowe pliki prosimy przesłać na adres drukarnia@verso.szczecin.pl

Inni wpisali te frazy, aby trafić na tę stronę:

– koperty z nadrukiem
– nadruk na kopertach
– koperty firmowe
– koperty nadruk
– koperty nadruki
– nadruki na kopertach
– druk kopert